
Лікувальні властивості перлів
Про лікувальну дію перлів згадується в знаменитому «Каноні» Авіценни і в працях стародавніх арабських медиків. Існує думка, що вироби з перлів допомагають при захворюваннях нирок, печінки, травної системи і благотворно впливають на організм людини при гіпертонії. Не випадково в знаменитому пам'ятнику тибетської медицини «Чжуд-ши» вказується, що перли допомагають при нервових розладах, втраті пам'яті і нервовій слабкості.У лікувальних цілях використовується також так звана «перлинова вода», у якій протягом ночі лежало кілька перлин. Вранці таку воду можна пити. Вважається, що вона допомагає при кровотечах ясен і геморої, корисна при лікуванні кон'юнктивіту, здатна благотворно впливати при захворюваннях печінки і при жовчокам'яній хворобі. Перлинова вода має протизапальну, антимікробну і кровоспинну дію. Літотерапевти вважають, що вона може нормалізувати менструальний цикл.У Китаї даоси вважали перли еліксиром молодості, що продовжує життя. До сих пір в Монголії та Китаї вірять, що в перлах укладена чудодійна цілюща сила, яка допомагає при лікуванні катаракти та інших хвороб очей.Вважається, що перли, які втрачають свій початковий; блиск, повідомляють про можливу хворобу свого господаря. Певні підстави для цього є, адже краса перлів меркне з часом, а він часто приносить до старості різні хвороби. До того ж зміна спектра хімічних речовин, що виділяються шкірою, на які і може реагувати перлина, дійсно є індикатором деяких хвороб.
Магічні властивості перлів
Вважається, що споглядання перлин заспокоює психіку, приносить душевну рівновагу і спокій. У Китаї перли вважали еліксиром молодості, родючості й магічної сили, у Монголії - символом влади і індикатором отрут в келихах з вином.У Європі перли асоціювалися з довговічністю, а в Індії були символом шлюбу, процвітання і благополуччя.
Перли
Коли в мантійну порожнину двостулкового молюска потрапляє піщинка або інший сторонній предмет, на його поверхні можуть почати відкладатися пластинки арагоніту, що складається з карбонату кальцію, так починає рости перлина.До розміру горошини перлина збільшується за 12 років. Мінеральні пластинки скріплюються за допомогою органічної речовини конхіоліну. Його зміна з плином часу є причиною «старіння» перлів, що приводить до втрати його блиску.Колір перлів може бути не тільки білим, але і жовтим, червоним, блакитним і навіть чорним. Слово «жемчуг» походить від арабського «зенчуг» і далі до китайського слова «чженьчжу». Англійці, французи і німці називають його перлами. Стародавні греки називали перлини словом margarites. Не випадково на Русі перли були відомі також як «магарит».На Русі здавна добували прісноводні перли, які витягували з раковин жемчужниць, що мешкають у швидких і чистих північних річках. Можливо, тому такі перли називали «скатень». Дрібні річкові перлини називали «перлиновою зерню». Великі перлини овальної форми іменували «огірками». Ще дрібні річкові перли з масою кожної перлини менше 0,25 карата (50 мг) і діаметром менше 3 мм називали бісером (від араб. Busra - «підроблена перлина»).
Астрологія
Не дивно, що завдяки своєму м'якому, приглушеному блиску перли вважаються каменем місяця. Перли несуть позитив усім знакам зодіаку, адже в числі їх магічних властивостей значиться здатність дарувати умиротворення, безтурботність, мир із самим собою.

Знак зодиака
Рекомендовані всім знакам зодіаку.

Свойства жемчуга
Споглядання перлин заспокоює психіку, приносить душевну рівновагу і спокій. Це еліксир молодості, родючості, долговічності, процвітання та благополуччя.

Камень месяца
Червень