(098) 114-14-36 viber
  • viber
  • Тел. (050)
  • Тел. (044)
(098) 114-14-36
(050) 996-42-01
(044) 235-01-91
пн.-пт.: 7:45-16:15
Агат

Магічні властивості агату

У Стародавньому Римі агати були каменями богині родючості Помони, яка була покровителькою врожаю і садівництва. Тому в наші дні прикраси з агату ви можете дарувати знайомим фермерам або садівникам. У Європі агам був символом здоров'я, процвітання й довголіття, в Індії - процвітання. Люди вірять, що прикраси з агату роблять свого власника приємним у спілкуванні і красномовним, а також оберігають його від підступів ворогів. Агат може захистити від енергетичних атак і «енергетичного вампіризму», приймаючи на себе негативну енергію. Прийшовши додому, такий камінь треба обов'язково «почистити», потримавши в холодній воді, і подякувати за турботу і порятунок. Перстень з агатом додає чоловікам чарівність в очах жінок. Індійські перекази розповідають, що прикраса з агату здатна заспокоїти немовля, камінь допомагає йому раніше встати на ноги. У Грузії новонародженим під час хрещення надягали на зап'ясті намистинку з білого агату, що оберігала немовля від негативних впливів зовнішнього світу. Розповідають, що білі і жовті агати підсилюють добрий початок в людині, пом'якшують її характер, сприяють внутрішньому спокою і впевненості. Чорний агат вважається чоловічим талісманом, що захищає власника від злих сил. Вірять, що агати загострюють слух і сприяють поліпшенню добробуту. За індійським уявленням, агат здатний стимулювати духовне пробудження людини, налаштовувати її на тонку хвилю сприйняття світу, відкриваючи «канали ясновидіння і яснослухання». За старих часів глазкові агати нерідко використовували для вставок в очі статуй або для виготовлення талісманів і амулетів «від пристріту». Вважалося, що агат може вберегти свого власника від удару блискавки і врятувати під час землетрусу.

Лікувальні властивості агату

Фахівці з літотерапії стверджують, що агат має сприйнятливу енергію Інь. Прикраси з агатами збільшують потенцію, допомагають при тривалому затяжному кашлі і хворобах горла. Вірять, що агат знімає судоми, допомагає боротися зі страхами, захищає від інфекцій і шлункових хвороб. В «Аюрведі» сказано, що агат знімає капха-порушення. На санскриті «капха» означає тілесну воду, яка присутня в різних органах і тканинах (міжклітинна рідина по сучасними уявленнями). Капха дає енергію для серця і легенів, підтримує імунітет. У середні століття розтертий з водою агат застосовувався у вигляді примочок при укусах змій і скорпіонів. Вважається, що блакитний агат позитивно впливає на щитовидну залозу, жовтий - лікує органи дихання і травлення, зокрема печінку і жовчні шляхи. Червоний агат позитивно впливає на судинну систему, допомагає справлятися з ендокринними розладами і вірусними захворюваннями. У сучасній літотерапії крім звичайних прикрас застосовуються агатові кулі для масажу та агатові пірамідки.

Астрологія

Агатові прикраси рекомендується носити людям, народженим під знаками Тільця і Близнюків, Рака, Діви. Агати пов'язані з силами Венери, Меркурія, Місяця і Сатурна.

Агат

Агати є різновидами тонковолокнистих халцедонів, для яких характерне шарувате забарвлення. Шари ці можуть бути концентричними або лінійними. Вони ніби повторюють обриси підземних пустот - жеод, в яких часто і відбувається формування агатів. За однією з версій назва цих дивовижних «смугастих» каменів походить від давньої назви річки Ахатес в Сицилії, де за старих часів видобували агати, за іншою версією, слово «агат» походить від грецького ohates - «щасливий». У всякому разі, слово «агат» в застосуванні до мінералу було відомо вже Феофрасту (lV ст. до н.е.). Колір агатів варіюється від молочно-білого, жовтуватого і зеленуватого до майже чорного. Якщо з білими шарами чередуються шари жовтого, червоного, бурого, чорного або іншого кольору, то такий різновид агату може мати власну назву. Наприклад, найбільш гарні так звані «глазкові» агати з концентричними шарами, розташованими навколо центральної точки. Такі камені іноді називали «совиними очима». Цікаво, що в деяких агатах зона шириною всього 1 см може містити до 7000 різних шарів. Зрозуміло, таку тонку будову каменю вдається розглянути тільки під мікроскопом. У країнах стародавнього Сходу особливо цінувалися так звані «мохові» агати з візерунками, схожими на буйні лісові хащі. Камені з малюнком, виступаючим ніби з туману, отримали назву «морозних» агатів. Іноді розводи на поверхні агату мають гострокутні вигини. Вони віддалено нагадують план фортеці на старовинній карті. Тому такі камені називають «бастіонними» або «фортифікаційними» агатами. Залежно від варіантів забарвлення розрізняють «хмарні», «райдужні» і «полум'яні» агати. Згідно старовинним повір'ям, сірий або червонуватий агат можна було знайти в гніздах ластівок; камені з таким забарвленням називали «ластівниками». Забарвлення агатів таке різноманітне, що ще в 18-му столітті шведський хімік І.Валлеріус стверджував, що описати всі його різновиди просто неможливо. По суті, агати не можна грамотно класифікувати за забарвленням. Воно індивідуальне в кожного каменю.


Родовища агату

Родовища агатів пов'язані з вулканічними породами (лавами, туфами) і зустрічаються майже в усіх країнах світу. Найкрасивіші камені добувають на території Уругваю, Бразилії, Індії, Аравії і Сицилії. У Росії агати здавна добувають на Уралі.


Знак зодіаку

Знак зодіаку

Тілець, Близнюки, Рак, Діва

Властивості каменю

Властивості каменю

Агат - символ здоров'я, процвітання й долголіття. Прикраси з агату роблять свого власника приємним у спілкуванні та красномовним, оберігають його від підступів ворогів, пристріту, сприяють поліпшенню добробуту.

Камінь місяця

Камінь місяця

Травень